ECHO 20 in. 59.8 cc Gas 2-Stroke Cycle Chainsaw CS-620P-20
ECHO chainsaw CS-620P with 20" bar cuts up to 35" diameter logs
Professional-grade bar & chain - superior operation & durability
Auto-adjust oiler reduces chain oil to match cutting conditions
Lease to Own at
SKU
CS-620P-20
SKU: CS-620P-20
50:1 ratio equal 1 US Gal. 89 octane plus 2.6 fl. oz. ECHO PowerBlend Oil or ECHO Red Armor Oil
Gas powered chainsaw features a 59.8 cc professional-grade 2-stroke gas engine
Chainsaw comes with a 1-year commercial/5-year consumer warranty
Comes with professional-grade 20 in. bar length to handle a wide variety of cutting tasks